Souhlas manžela prodávající se zástavním právem
Souhlas manžela prodávající se zástavním právem
Dobrý den,
rozhodl jsem se koupit nemovitost s využitím hypotéčního úvěru, kdy banka vyžaduje dle § 747 zákona 89/2012 SB. souhlas manžela prodávající se vznikem zástavního práva. Mám problém se získáním tohoto podpisu v písemné formě. V daném paragrafu se jasně hovoří o situaci, kdy manželé vedou v prodávané nemovitosti společnou domácnost, což se netýká naší nemovitosti (nemovitost ani nepatří do SJM), která je prokazatelně dlouhodobě neobývaná - prodávající ji nabyla v dědickém řízení, neobývanost objektu se potvrzuje i znalecký posudek pořizovaný při dědickém řízení. Právě vzhledem k tomu, že se žádost o potvrzení od banky může zdát bezpředmětná, tak mám problém se získáním písemného potvrzení. Je nezbytné dodávat potvrzení i v našem případě, kdy manželé prokazatelně nenaplňují podstatu §747?
Děkuji za odpověď
Jak prodat nemovitost v roce 2024
- Přečtěte si, jak prodávají nemovitosti skuteční profesionálové
- Nejobsáhlejší návod na prodej nemovitosti bez realitky, ale i pro realitní makléře
Odpovědi na dotaz
Re: Souhlas manžela prodávající se zástavním právem
Dobrý den, nedávno jsem prodával nemovitost, kterou zdědili 3 sourozenci po svých rodičích. Banka trvala na podpisu všech manželů/manželek, i když s nemovitostí neměli vůbec nic společného, takže se obávám, že tady to nebude jinak.
Re: Souhlas manžela prodávající se zástavním právem
Dobrý den.
Tato povinnost je dána NOZ, (nový občanský zákoník), který vyžaduje podpis druhého manžela, i když není vlastníkem nemovitosti. Takže bez toho to nepůjde....
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.