Zástavní právno na nemovitost
Zástavní právno na nemovitost
Dobrý den, měla bych dotaz. Rádi bychom raelizovali nákup nemovitosti, ale banka pro účely zástavy vyžaduje po současné majitelce, která nemovistost získala jako dědictví po své mantce souhlas jejího manžela.Majitelka nemovitosti má z manželem notářským zápisem zrušeno SJM ještě pře dědictvím a ona sama ani manžel v domě nikdy nebydleli. Je možné, aby banka tento souhlas nahradila něčím jíným? Děkuji
Jak prodat nemovitost v roce 2024
- Přečtěte si, jak prodávají nemovitosti skuteční profesionálové
- Nejobsáhlejší návod na prodej nemovitosti bez realitky, ale i pro realitní makléře
Odpovědi na dotaz
Re: Zástavní právno na nemovitost
Souhlas se zástavou je standardní požadavek banky. Chrání si tak poskytovaný hypoteční úvěr v době než je zapsaný na katastrálním úřadu nový vlastník. Příp. nesoulad mezi "zástavci" by ohrozil banku, proto tento požadavek respektujte.
Re: Zástavní právno na nemovitost
Dobrý den. Banka se tak chrání , že ji manžel nebude žalovat ,že jej banka poškodila , protože nesouhlasil s prodejem a zástavou nemovitosti , protože v prodávané nemovitosti bydlí. Jedno řešení by tu bylo a to , aby majitelka podepsala čestné prohlášení , že v prodávané nemovitosti manžel nemá zřízenu domácnost (tj. že v ní nebydlí). Ne všechny banky ale budou tento dokument akceptovat.
Re: Zástavní právno na nemovitost
Požadavek banky je oprávněný. Zkuste se banky dotázat jaký alternativní postup navrhuje.
Re: Zástavní právno na nemovitost
Dobrý den. Ideálně navrhuji se zeptat v bance, jakým konkrétním způsobem se dá nahradit souhlas manžela.
Nicméně je toto obvyklý způsob ze strany banky.
Pěkné dny přeji, Karel Krupa
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.