Dobrý den, osobně vím o jedné nemovitosti, která byla družstevní, získala podporu města a mělo dojít k převodu do osobního vlastnictví. Zatím se tak přes sliby nestalo. Důvodem je, pokud obec podpořila družstevní bydlení, získala zvýhodněný úvěr nebo dotaci od státu, tak není tak jednoduché byty do osobního vlastnictví převádět. Chtělo by to vědět, jak dlouho družstvo funguje, respektive jakého stáří je nemovitost. Dohledat lze samozřejmě vše.
Upřímně, bez hlubší znalosti…
Zobrazit
Dobrý den, jsou tu dvě roviny. První je rezervační smlouva a druhá smlouva o budoucí smlouvě kupní. Pokud makléř nemá plnou moc na zastoupení podpisu rezervační smlouvy, pak je možné odstoupit respektive lze to napadnout. Pokud ovšem máte podepsánu smlouvu o budoucí smlouvě kupní přímo s prodávajícím tak logicky je tato smlouva již nadřazena rezervační smlouvě. Zkrátka už máte smluvně s majiteli dáno, že nemovitost kupujete a jaké jsou podmínky. Pokud kupovat nechcete,…
Zobrazit
Dobrý den, pokud se k tomu staví RK takto, kontaktujte svého advokáta ať to s realitní kanceláři vyřeší. Standardní postup je, že se smluvní strany dohodnou na úhradě nákladů a smlouva se ukončí. Nebavíme se tedy o částce 60 tisíc, ale nižší.
Zobrazit
Dobrý den, jak již bylo uvedeno, každá smlouva má své podmínky, lhůty, sankce. Podívejte se jak je v rezervační smlouvě ošetřen podpis kupní smlouvy. Ohledně samotného podpisu kupní smlouvy, tady se zastanu realitní kanceláře, pokud smlouvu pro kupujícího nebo prodávajícího kontroluje jejich vlastní advokát a pokud se stane, že advokáti se nejsou schopni na smlouvě dohodnout, tak pak je to pro RK těžké. Na sílu nutit klienta k podpisu není dobré. Kolikrát za to klient…
Zobrazit
Dobrý den, odpovím trochu jinak. Pokud bych od Vás nemovitost kupoval a Vy budete vdaná, vždy budu požadovat souhlas s prodejem i v případě, že druhý z manželů není vlastníkem nemovitosti. Stejně tak postupují banky při poskytování hypotéky, vždy u zástavní smlouvy vyžadují souhlas druhého z manželů i když nemovitost nevlastní. Mohlo by se totiž stát, že si druhý z manželů za měsíc vzpomene a u soudu se bude dožadovat zneplatnění kupní smlouvy. Informace, že pokud koupíte v…
Zobrazit
Dobrý den, vždy je to o dohodě smluvních stran. Je otázka jak máte řešeno placení nájmu a služeb v bytě. Pokud katastr nezapíše nemovitost například tři měsíce, Vy byt využíváte, kdo hradí poplatky? Těch věcí na řešení je víc, záleží také na povaze "zadrhnutí" na katastru. Kupní smlouvu jsem neviděl, takže netuším jak to máte ošetřeno, ale pokud tam tato ustanovení chybní, rozhodně bych byl pro dodatek.
Zobrazit
Dobrý den, možná si naběhnu na vidle, ale pokud tomu dobře rozumím, makléř Vás do podpisu smlouvy nenutil. Věděli jste co budete podepisovat, jaké jsou služby a cena za tyto služby. Na základě inzerce se ozval zájemce a makléř Vás požádal o prohlídku bez jeho účasti. Prohlídku jste vykonala jistě svědomitě, zájemci dům kupují. Vaše důvěra v makléře je na bodu 0, prodej si řešíte po vlastní ose. Získat kupce je pro makléře nejtěžší úkol. Makléř kupce zajistil. Logicky má…
Zobrazit
Dobrý den, Váš podíl nikdo bez Vašeho souhlasu prodávat nemůže. Pokud je nemovitost nabízena včetně Vašeho podílu, je to ze strany makléře nesolidní, podvodné jednání. Rozhodně bych se zeptal bych se druhého majitele co tím sleduje, jaký je jeho záměr.
Zobrazit
Dobrý den, záleží z jaké stránky se na to podíváte. Logicky prodávající má v provizi více úkonů a služeb než prodávající. Z pravidla provizi také platí prodávající. Standardem je vypracování kupních/budoucích kupních smluv, zajištění úschovy fin. prostředků u advokáta nebo notáře, ověření podpisů smluv, případné dodatky smluv nebo plné moci. Poplatek za vklad zástavního práva si hradí kupující. Pokud využije služeb hypotečního makléře v rámci realitní kanceláře, hradí…
Zobrazit
Dobrý den, záleží jak jste si rozdělili majetek po rozvodu. Pokud má dům na katastru dva vlastníky, není žádná páka jak toho druhého donutit k prodeji. Pokud jste ještě na katastru vedeni jako SJM, v tom případě nemáte rozdělen majetek respektive nemáte uzavřenu dohodu o vypořádání společného jmění. Pak opět záleží jak se domluvíte, zda se jeden z Vás vyplatí nebo budete mít dům společně. Každopádně nemůžete druhého majitele k prodeji nutit, soudně už vůbec ne. Rozhodně…
Zobrazit
Načíst další